Dlaczego niskokaloryczne diety to zło?

Dlaczego niskokaloryczne diety to zło?

Wiele osób chcących poprawić swoją sylwetkę i jakość życia, nieświadomie ją pogarsza. Duży wpływ mają na to diety, które drastycznie zmniejszają liczbę spożywanych kalorii.
Średnia ilość kalorii, które powinien przyjmować dorosły człowiek oscyluje w granicach 2000- 2500 kcal. Jednak to tylko uogólnione założenie, ponieważ u każdego zapotrzebowanie jest inne. Tymczasem wiele diet oferuje nam 1000, czy 1200 kcal. Jest to zdecydowanie za mało, i nawet jeśli przyniesie efekty to tylko spowoduje wyniszczenie naszego organizmu. Po pewnym czasie zacznie on domagać się jedzenia. Złe samopoczucie i frustrację trzeba będzie w końcu „zajeść”. Wówczas spotkamy się z tak zwanym „efektem jo- jo”, czyli szybkim przybraniem na wadze. Dodatkowe kilogramy mogą spowodować, że nasza waga po diecie przekroczy wagę początkową. Ponadto musimy liczyć się z konsekwencjami zdrowotnymi, takimi jak łamliwość paznokci, czy wypadanie włosów.
Niedostarczanie organizmowi wystarczającej ilości kalorii to nie sposób na odchudzanie. O wiele lepiej skonsultować z dietetykiem zdrowy, zbilansowany jadłospis.