Dieta dla dwudziestolatków

Dieta dla dwudziestolatków

Pierwsze dziesięć dni to czas spożywania posiłków będących źródłem wapnia wspomagającego przemianę materii, a także wzmacniającego ścięgna, więzadła i mięśnie. Zatem odpowiednia tu będzie dieta 600 kcal dziennie: sałatka z kurczaka, sok pomarańczowy i woda mineralna. Witamina C doskonale współpracuje z białkiem, które – dzięki tej kooperacji – zostaje znacznie efektywniej wykorzystane i przyswojone przez organizm.
Po upływie dziesięciu dni z sałatką przez trzy kolejne należy jeść produkty utrzymujące skutecznie wagę na jednym poziomie, a równocześnie polepszające przemianę materii. Trzeba też zadbać o 2 mg witaminy B6 dziennie. Tak duża dawka wpływa korzystnie na metabolizm, a to bardzo pożądane nie tylko podczas stosowania diety.
Dodatkowo warto przyswajać spore ilości kolagenu, bowiem kolagen wzmacnia zauważalnie paznokcie, włosy oraz skórę. Jeżeli chodzi o najczęściej popełniane błędy, jest to stosowanie głodówki. Jedyne, co w ten sposób uzyskamy, to natychmiastowy i znienawidzony efekt jo-jo.