Dieta Dukana

Dieta Dukana

Popularna i znana dieta Dukana powoli wychodzi z mody. Jest to dieta wieloetapowa i dokładnie opracowana, sugerująca przepisy na zdrowe dania, a jednak się nie sprawdziła. Czy to kolejna dieta cud która w rzeczywistości okazała się szkodliwa?
Dieta Dukana to dieta w której należy spożywać jedynie produkty białkowe. Jest to tak zwana mono dieta. Teoretycznie jemy tyle ile chcemy, albo tyle ile damy rade, więc nie cierpimy z powodu głodu. Bolesne może być jedynie odstawienie naszych ulubionych słodyczy lub tłustych dań. Dopuszczalne są jajka. Chociaż najlepiej było by zrezygnować z żółtka. Podstawą diety są bułeczki otrębowe które wypiekamy sami w piekarniku lub mikrofalówce.
Okazuje się, że zarówno bułeczki otrębowe jak i mono dieta białkowa mogą być szkodliwe w dłuższym czasie stosowania. Osoby stosujące dietę rzeczywiście zauważały znaczy spadek wagi ale przy okazji zaczynały odczuwać różne dolegliwości zdrowotne. W diecie Dukana powinno się mimo wszystko suplementować pewne witaminy ponieważ owoce i warzywa też są wykluczone w tym rodzaju mono diety. Spożywanie jedynie białka nie sprzyja też pracy mózgu, który potrzebuje glukozy oraz pozbawia nas węglowodanów, które bezpośrednio przetwarzamy na energie potrzebną do sprawnego funkcjonowania.