Dieta ważna niezależnie od wieku

Dieta ważna niezależnie od wieku

Dieta nie polega na tym, żeby tylko się ograniczać i mało jeść. Tak naprawdę dieta to cała psychologia żywienia. Takie dobieranie posiłków, żeby były wypełnione potrzebnymi nam składnikami. Dietę powinniśmy dobierać w zależności od wieku, płci, ale również aktywności fizycznej.
Często spotykamy się z poglądem, że diety nie trzeba przestrzegać, gdy się starzejemy, bo wtedy warto cieszyć się życiem, ale tak naprawdę im jesteśmy starsi, bardziej powinniśmy dbać o to, co jak jemy.
Dietę należy układać już małemu dziecko, gdyż już wtedy określamy jego przyzwyczajenia. Niestety rodzice lekceważą ten etap, a tak naprawdę jest on najważniejszy, bo wtedy łatwo jest dziecko do czegoś przyzwyczaić, chociaż też pojawia się wiele trudności.
Kolejny ciężki okres przypada na moment dojrzewania. Wtedy dziecko potrzebuje więcej kalorii, ale nie należy przesadzać, bo właśnie w tym momencie najłatwiej jest przekroczyć odpowiednią wagę i nabawić się otyłości. Niestety rodzice i dzieci lekceważą ten problem, a sama otyłość stała się najpoważniejszą chorobą współczesnego świata.