Dzieci też muszą mieć dietę

Dzieci też muszą mieć dietę

Wydaje Ci się, że masz trochę za dużo kilogramów i pora przejść na dietę? A może ktoś z twoich bliskich ma ten problem? Niestety pierwsza sytuacja jest bardziej popularna niż druga. Zwykle zwracamy uwagę na to jak wygląda nasze ciało, jesteśmy wobec siebie krytyczni, natomiast, jeśli chodzi o dzieci nasza krytyka jest mniejsza, bo starsze pokolenie przekazało nam, że dziecko musi być okrągłe, bo pulchne dzieci są zdrowsze. Niestety łatwo w ten sposób sprawić, że nasze dziecko będzie otyłe, a to trudniejsze do zwalczenia, niż nasze nadprogramowe kilogramy.
Niestety dzieci trudniej jest przekonać do jedzenia sałaty, czy zdrowych potraw, a ograniczenie ciastek, czy chipsów jest prawie niemożliwe, bo nie zawsze mamy kontrolę nad tym, co dziecko je w szkole. W efekcie problem otyłości dotyczy ogromnej liczby dzieci.
Już od początku dobrze jest wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe, czyli regularne posiłki brak podjadania, zdrowe przekąski i zero napojów gazowanych, które dzieci uwielbiają. Dzięki jasnym zasadom w przyszłości nie będziemy zmagać się z otyłością naszego dziecka.