Głodówka zdrowotna a dieta niskokaloryczna

Głodówka zdrowotna a dieta niskokaloryczna

Głodówka zdrowotna ma pewne pro zdrowotne działanie. Działa bardzo szybko i skutecznie jako detoks dla naszego organizmu. Natomiast organizm, który pozbędzie się szkodliwych złogów i toksyn sprawniej funkcjonuje dzięki czemu czujemy się zdrowsi.
Relacje osób po przeprowadzonej głodówce z reguły są bardzo pozytywne. Większość opisuje swoje samopoczucie jako znakomite, często pada stwierdzenie, że osoby które przeprowadziły głodówkę zdrowotną czują się jak nowo narodzone. Ile jest w tym prawdy? Ciężko stwierdzić. Żeby naprawdę być pewnym jakie działanie ma głodówka zdrowotna pewnie trzeba ją przeżyć na własnej skórze. Poza tym pozostaje pytanie, na ile pozytywne samopoczucie psychiczne, wynika z polepszenia się stanu zdrowa po przeprowadzonej głodówce. Być może pozytywne uczucia i radość wynikają z tego, że organizm wprowadzony w sytuacje jednak ekstremalną, wytwarza w nas sztuczne poczucie szczęścia i przypływu sił witalnych.
Natomiast dieta niskokaloryczna, która przyczynia się do znacznego spadku wagi, ale nie jest już tak spektakularna, nie jest już tak dużym wstrząsem dla organizmu i nie powoduje tak dużych zmian w psychicznym samopoczuciu. Ale może też wpływać delikatnie oczyszczająco na organizm.