Skorzystać z pomocy dietetyka

Skorzystać z pomocy dietetyka

Wiele osób decydując się na odchudzanie, szuka coraz bardziej wymyślnych diet, które rzekomo przynoszą spektakularne efekty. Niestety doświadczenie uczy, że nie ma żadnych cudownych środków, by wyglądać zawsze nieskazitelnie szczupło. Na taki wygląd trzeba po prostu mocno zapracować.
Najlepszym sposobem na osiągnięcie szczupłej sylwetki jest skonsultowanie się z dietetykiem i skorzystanie z jego rad. Dietetyk, zanim podejmie decyzję, jaką dietę zastosować, co powinniśmy jeść – musi nas zważyć, ocenić kondycję, poznać nasz organizm i dotychczasowe nawyki żywieniowe. Dopiero wtedy może ustalić odpowiedni jadłospis. Taki jadłospis najprawdopodobniej będzie się zmieniał w czasie terapii, by nas nie nużyć jednostajnością. Kolejne wizyty będą polegały na ocenie skuteczności, a jednocześnie ich rolą jest wspieranie nas w dążeniu do idealnej sylwetki. Na pewno bowiem będą momenty, kiedy będziemy chcieli zrezygnować i wrócić do stanu pierwotnego. Nie tyle zresztą z powodu restrykcyjności porad dietetyka, ale raczej z powodu naszego lenistwa, bo nie zawsze mamy ochotę stosować się do porad.
Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, a my co tydzień będziemy widzieli różnicę na wadze – nasza sylwetka na pewno będzie idealna.