Zdrowa dieta- przede wszystkim rozsądek

Zdrowa dieta- przede wszystkim rozsądek

Kiedy za oknami nieśmiało przebijają się pierwsze promienie wiosennego słońca coraz więcej osób decyduje się na zmianę swoich nawyków żywieniowych oraz podjęcie aktywności fizycznej. Niestety w wielu przypadkach wiąże się to z przejściem na drastyczną dietę.
Dlaczego nie warto wprowadzać do swojego żywienia katorżniczych jadłospisów? Przede wszystkim bardzo wyniszczają one organizm. Dieta oparta na dostarczaniu 1000 kalorii nie może być dobra dla zdrowia, ponieważ zapotrzebowanie dorosłego człowieka oscyluje wokół 2000 kalorii. Podczas tak drastycznej diety nie dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Taka dieta z pewnością doprowadzi do wystąpienia efektu jo-jo, czyli szybkiego wzrostu wagi po powrocie do normalnego odżywiania.
Jak więc najbezpieczniej tracić zbędne kilogramy? Przede wszystkim odżywiając się regularnie i racjonalnie. Zdrowa dieta powinna składać się z pięciu małych posiłków dziennie, a odstępy między posiłkami wynoszą 2,5-3 godziny. Zdrowe odżywianie powinnyśmy wspierać aktywnością fizyczną, która pomoże szybciej zrzucić zbędne kilogramy i ujędrnić ciało.