Pięć posiłków- najlepsza dieta

Pięć posiłków- najlepsza dieta

Kiedy zza chmur wyłaniają się pierwsze promienie letniego słońca coraz więcej osób decyduje się przejść na dietę. Jednak czy każda dieta jest skuteczna, a przede wszystkim zdrowa?
Głodzenie się, ograniczanie kalorii do tysiąca lub rezygnowanie z jakiegoś rodzaju produktów to nie jest dobry pomysł. We wszystkim należy zachować umiar, nawet w gubieniu kilogramów. Jeśli przejdziemy na nierozsądną dietę będziemy musieli pogodzić się z efektem jo-jo po powrocie do normalnego trybu żywienia. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu jedzenie małych porcji w 2,5-3 godzinnych odstępach czasu. Śniadanie powinno być najbardziej kalorycznym posiłkiem, który dostarczy nam energii na większość dnia. Natomiast kolację najlepiej jeść około 3 godzin przed snem, pamiętając o tym, by była ona lekkostrawna.
Wymyślne diety często mogą nam tylko zaszkodzić. Dlatego lepiej zmienić tryb życia niż na nie przechodzić. Połączenie racjonalnego odżywiania i ćwiczeń z pewnością zagwarantuje nam sukces. Jest to najprostsza i najbezpieczniejsza droga do ładnej sylwetki.